Nieuw-Zeelandse paardvis
De Nieuw-Zeelandse paardvis (Congiopodus leucopaecilus) is een zoutwatervis uit de familie Congiopodidae die tot 35 cm groot wordt.
Beschrijving
De Nieuw-Zeelandse paardvis is een bodemvis uit de koele wateren rond Nieuw-Zeeland en zuidelijk Australie. De soort wordt ongeveer 35 cm lang en heeft een gedrongen lichaam met een hoge, naar voren geplaatste rugvin, een langgerekte snuit en een schubloze, gladde huid. Als trage bodembewoner leeft zij op rotsige en zachte bodems van het continentaal plat, tussen ongeveer 20 en 220 meter, en voedt zich met kreeftachtigen en kleine ongewervelden. Zij kan periodiek haar huid afwerpen. De vis is voor de mens ongevaarlijk. De IUCN heeft de soort niet beoordeeld.
The New Zealand pigfish is a bottom fish from the cool waters around New Zealand and southern Australia. The species grows to about 35 cm and has a stocky body with a high, forward-set dorsal fin, an elongate snout and scaleless, smooth skin. As a slow bottom-dweller it lives on rocky and soft bottoms of the continental shelf, between about 20 and 220 metres, and feeds on crustaceans and small invertebrates. It can periodically shed its skin. The fish is harmless to humans. The IUCN has not evaluated the species.
Veelgestelde vragen
Hoe herken je de Nieuw-Zeelandse paardvis?
De Nieuw-Zeelandse paardvis heeft een plat, schijfvormig lichaam, is overwegend bruin en heeft als patroon marmering. Hoge voorste rugvin en gladde schubloze huid; trage bodemvis
Waar leeft de Nieuw-Zeelandse paardvis?
De Nieuw-Zeelandse paardvis leeft in zout water (zee) en houdt zich vooral op bij zand- of slibbodem. Nieuw-Zeeland en zuidelijk Australie
Hoe groot wordt de Nieuw-Zeelandse paardvis?
De Nieuw-Zeelandse paardvis wordt maximaal ongeveer 35 cm lang. Gemiddeld is de soort rond de 20 cm.
Is de Nieuw-Zeelandse paardvis gevaarlijk voor mensen?
Nee, de Nieuw-Zeelandse paardvis is onschadelijk voor mensen. Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus.
Is de Nieuw-Zeelandse paardvis eetbaar?
De Nieuw-Zeelandse paardvis wordt doorgaans niet gegeten.
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.
Alle gegevens
Identificatie
Uiterlijk
Leefomgeving & verspreiding
Gedrag & biologie
Voor de visser
Veiligheid
Status & bronnen
Zelfde geslacht Congiopodus
Meer uit de familie Congiopodidae
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.