Langstaart-olifantvis
De Langstaart-olifantvis (Paramormyrops longicaudatus) is een zoetwatervis uit de familie Mormyridae die tot 24 cm groot wordt.
Beschrijving
De langstaart-olifantvis is een Afrikaanse olifantvis uit zoet water van het Congo- en Ogowe-bekken in Centraal-Afrika. De soort wordt ongeveer 24 cm lang en heeft een langgerekt, donker lichaam met een relatief lange staartsteel. Met een zwak elektrisch orgaan in de staart wekt zij een elektrisch veld op om in troebel, nachtelijk water te navigeren en met soortgenoten te communiceren. Als nachtactieve bodemvis zoekt zij naar insectenlarven en kleine ongewervelden. De vis is voor de mens ongevaarlijk. De IUCN heeft de soort niet beoordeeld.
The longtail elephantfish is an African elephantfish from fresh water of the Congo and Ogowe basins in Central Africa. The species grows to about 24 cm and has an elongate, dark body with a relatively long tail stalk. With a weak electric organ in the tail it generates an electric field to navigate and communicate with conspecifics in turbid, nocturnal water. As a nocturnal bottom fish it searches for insect larvae and small invertebrates. The fish is harmless to humans. The IUCN has not evaluated the species.
Veelgestelde vragen
Hoe herken je de Langstaart-olifantvis?
De Langstaart-olifantvis heeft een torpedovormig lichaam, is overwegend bruin en heeft als patroon egaal. Zwak elektrisch staartorgaan; nachtactieve navigatie en communicatie
Waar leeft de Langstaart-olifantvis?
De Langstaart-olifantvis leeft in zoet water en houdt zich vooral op bij gemengde bodem. Centraal-Afrika
Hoe groot wordt de Langstaart-olifantvis?
De Langstaart-olifantvis wordt maximaal ongeveer 24 cm lang.
Is de Langstaart-olifantvis gevaarlijk voor mensen?
Nee, de Langstaart-olifantvis is onschadelijk voor mensen. Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus.
Is de Langstaart-olifantvis eetbaar?
De Langstaart-olifantvis wordt zelden gegeten.
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.
Alle gegevens
Identificatie
Uiterlijk
Leefomgeving & verspreiding
Gedrag & biologie
Voor de visser
Veiligheid
Status & bronnen
Zelfde geslacht Paramormyrops
Meer uit de familie Mormyridae
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.