Home · Serranidae · Papegaai-zandbaars
Papegaai-zandbaars (Paralabrax loro) — Serranidae

Papegaai-zandbaars

Paralabrax loro
Familie: Serranidae · Parrot sand bass

De Papegaai-zandbaars (Paralabrax loro) is een zoutwatervis uit de familie Serranidae die tot 38 cm groot wordt.

Lengte
38 cm
Watertype
Zoutwater
Diepte
10.0–60.0 m
Dieet
Carnivoor
Vorm
Torpedovormig
Bodem
Steen of rots
Gevaar
Onschadelijk
Verspreiding
North America: Costa Rica, El Salvador, Guatemala, Honduras, Mexico, Nicaragua e.a.

Beschrijving

De Papegaai-zandbaars is een zandbaars (Serranidae) uit kust- en rifwater van de oostelijke Stille Oceaan, van Mexico tot Peru. De soort wordt ongeveer 40 cm lang en heeft een langwerpig, grijsbruin lichaam met fijne vlekken of strepen en een grote bek. Als bodemgerichte hinderlaagjager schuilt zij tussen rotsen, kelp en koraal en grijpt vissen en kreeftachtigen. Zij is een gewaardeerde sport- en consumptievis. De vis is voor de mens ongevaarlijk.

The Parrot sand bass is a sand bass (Serranidae) from coastal and reef water of the eastern Pacific, from Mexico to Peru. The species grows to about 40 cm and has an elongate, grey-brown body with fine spots or stripes and a large mouth. As a bottom-oriented ambush hunter it shelters among rocks, kelp and coral and seizes fish and crustaceans. It is a valued sport and food fish. The fish is harmless to humans.

Veelgestelde vragen

Hoe herken je de Papegaai-zandbaars?

De Papegaai-zandbaars heeft een torpedovormig lichaam en is overwegend bruin.

Waar leeft de Papegaai-zandbaars?

De Papegaai-zandbaars leeft in zout water (zee) en houdt zich vooral op bij steen of rots. North America: Costa Rica, El Salvador, Guatemala, Honduras, Mexico, Nicaragua e.a.

Hoe groot wordt de Papegaai-zandbaars?

De Papegaai-zandbaars wordt maximaal ongeveer 38 cm lang.

Is de Papegaai-zandbaars gevaarlijk voor mensen?

Nee, de Papegaai-zandbaars is onschadelijk voor mensen. Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus.

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →

Alle gegevens

Identificatie

Nederlandse naam
Papegaai-zandbaars bron
Engelse naam
Parrot sand bass bron
Wetenschappelijke naam
Paralabrax loro
Familie
Serranidae
Andere EN-namen
Parrot sand bass geverifieerd

Uiterlijk

Grootteklasse
M geverifieerd
Max. lengte (cm)
38.0 geverifieerd
Lichaamsvorm
Torpedovormig bron
Dominante kleur
Bruin bron
Kleuren
Bruin afgeleid
Staartvorm
Recht afgeleid

Leefomgeving & verspreiding

Watertype
Zoutwater bron
Bodemtype
Steen of rots bron
Min. diepte (m)
10.0 geverifieerd
Max. diepte (m)
60.0 geverifieerd
Natuurlijk verspreidingsgebied
North America: Costa Rica, El Salvador, Guatemala, Honduras, Mexico, Nicaragua e.a. bron
Verspreiding (detail)
Zoutwater - North America: Costa Rica, El Salvador, Guatemala, Honduras, Mexico, Nicaragua e.a. afgeleid
Geïntroduceerd
Geen wijdverbreide introducties buiten het natuurlijke verspreidingsgebied bekend. afgeleid
Herkomst
Inheems afgeleid

Gedrag & biologie

Dieet
Carnivoor afgeleid
Dieet (detail)
Kleine vissen, kreeftachtigen en ongewervelden afgeleid
Territoriaal
Nee afgeleid
Voortplanting
Aparte geslachten afgeleid
Geslachtsverschil
Nee afgeleid
Seizoen
Jaarrond aanwezig in het leefgebied; geen uitgesproken seizoensgebondenheid bekend. afgeleid

Voor de visser

Visserstechniek
Vissen met natuurlijk aas (vis, garnaal, worm) of kunstaas dicht bij rif- en rotsstructuren. afgeleid
Regelgeving
Controleer voor vangst, behoud of handel altijd de geldende lokale en nationale visserijregels (minimummaten, gesloten seizoenen en vangstlimieten) en de internationale beschermingsstatus (CITES en IUCN-Rode Lijst) van deze soort. afgeleid
Regelgeving bron
FishBase ↗ afgeleid

Veiligheid

Gevaar
Onschadelijk geverifieerd
EHBO
Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus. geverifieerd

Status & bronnen

Bronnen
FishBase via GBIF (DwC-A), CC-BY-NC 4.0

Zelfde geslacht Paralabrax

Meer uit de familie Serranidae

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →