Leleups bergforelletje
De Leleups bergforelletje (Opsaridium leleupi) is een zoetwatervis uit de familie Cyprinidae die tot 12 cm groot wordt.
Beschrijving
Leleups bergforelletje is een slank karperachtig visje uit het Tanganyikameer-stroomgebied in Oost-Afrika. De soort wordt ongeveer 12 cm lang en heeft een gestroomlijnd, zilverig lichaam, aangepast aan stromend water. Zij trekt vanuit het meer de heldere toevoerbeken in om te paaien en jaagt actief op insecten en kleine ongewervelden aan of nabij het oppervlak. De vis is voor de mens ongevaarlijk en wordt door de IUCN als niet bedreigd (LC) beoordeeld.
Leleup's minnow is a slender cyprinid from the Lake Tanganyika basin in East Africa. The species grows to about 12 cm and has a streamlined, silvery body, adapted to flowing water. It migrates from the lake into clear tributary streams to spawn and actively hunts insects and small invertebrates at or near the surface. The fish is harmless to humans and is assessed as Least Concern (LC) by the IUCN.
Veelgestelde vragen
Hoe herken je de Leleups bergforelletje?
De Leleups bergforelletje heeft een langgerekt, palingachtig lichaam, is overwegend zilvergrijs en heeft als patroon egaal. Gestroomlijnd; trekt toevoerbeken in om te paaien
Waar leeft de Leleups bergforelletje?
De Leleups bergforelletje leeft in zoet water en houdt zich vooral op bij gemengde bodem. Tanganyikameer
Hoe groot wordt de Leleups bergforelletje?
De Leleups bergforelletje wordt maximaal ongeveer 12 cm lang.
Is de Leleups bergforelletje gevaarlijk voor mensen?
Nee, de Leleups bergforelletje is onschadelijk voor mensen. Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus.
Is de Leleups bergforelletje eetbaar?
De Leleups bergforelletje wordt zelden gegeten.
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.
Alle gegevens
Identificatie
Uiterlijk
Leefomgeving & verspreiding
Gedrag & biologie
Voor de visser
Veiligheid
Status & bronnen
Zelfde geslacht Opsaridium
Meer uit de familie Cyprinidae
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.