Doves langvinharing
De Doves langvinharing (Opisthopterus dovii) is een brakwatervis uit de familie Pristigasteridae die tot 23 cm groot wordt.
Beschrijving
Doves langvinharing is een haringachtige uit de familie Pristigasteridae uit de oostelijke Stille Oceaan, van Mexico tot Peru. De soort wordt ongeveer 23 cm lang en heeft een langgerekt, sterk zijdelings afgeplat, zilverkleurig lichaam met een scherpe, gekielde buikrand en een opvallend lange aarsvin. Zij komt voor in kustwateren en dringt mogelijk brak water binnen. Het dieet bestaat vooral uit kleine vissen. Het is een scholenvis die plaatselijk in de kustvisserij wordt gevangen, maar door de fijne graten van bescheiden waarde is.
Dove's longfin herring is a herring-like fish of the family Pristigasteridae from the eastern Pacific, from Mexico to Peru. The species reaches about 23 cm and has an elongate, strongly compressed, silvery body with a sharp, keeled belly edge and a conspicuously long anal fin. It occurs in coastal waters and may enter brackish water. The diet consists mainly of small fishes. It is a schooling fish caught locally in coastal fisheries, but of modest value owing to its fine bones.
Veelgestelde vragen
Hoe herken je de Doves langvinharing?
De Doves langvinharing heeft een torpedovormig lichaam, is overwegend zilvergrijs en heeft als patroon egaal. Lange aarsvin en scherpe, gekielde buikrand; schoolvormende kustharing.
Waar leeft de Doves langvinharing?
De Doves langvinharing leeft in brak water en houdt zich vooral op bij open, vrij water. Oostelijke Stille Oceaan, van Mexico tot Peru.
Hoe groot wordt de Doves langvinharing?
De Doves langvinharing wordt maximaal ongeveer 23 cm lang. Gemiddeld is de soort rond de 18 cm.
Is de Doves langvinharing gevaarlijk voor mensen?
Nee, de Doves langvinharing is onschadelijk voor mensen. Niet nodig: deze soort is ongevaarlijk voor mensen.
Is de Doves langvinharing eetbaar?
De Doves langvinharing wordt zelden gegeten.
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.
Alle gegevens
Identificatie
Uiterlijk
Leefomgeving & verspreiding
Gedrag & biologie
Voor de visser
Veiligheid
Status & bronnen
Zelfde geslacht Opisthopterus
Meer uit de familie Pristigasteridae
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.