Home · Ophidiidae · Robins naaldvis
Robins naaldvis (Ophidion robinsi) — Ophidiidae

Robins naaldvis

Ophidion robinsi
Familie: Ophidiidae · Robins' cuskeel

De Robins naaldvis (Ophidion robinsi) is een zoutwatervis uit de familie Ophidiidae die tot 25 cm groot wordt.

Lengte
25 cm
Watertype
Zoutwater
Diepte
12.0–45.0 m
Dagritme
Nachtactief
Vorm
Langgerekt (paling-achtig)
Bodem
Zand/slibbodem
Gevaar
Onschadelijk
Verspreiding
North America: USA

Beschrijving

Robins naaldvis is een naaldvis (Ophidiidae) uit ondiep tot dieper zandwater van de westelijke Atlantische Oceaan. De soort wordt ongeveer 25 cm lang en heeft een slank, langgerekt, bleek lichaam met lange, in elkaar overlopende rug- en aarsvinnen en een spitse kop. Als nachtactieve bodembewoner ligt zij overdag deels ingegraven in de zandbodem en jaagt 's nachts op kleine kreeftachtigen en wormen. De vis is voor de mens ongevaarlijk.

Robins' cuskeel is a cusk-eel (Ophidiidae) from shallow to deeper sandy water of the western Atlantic. The species grows to about 25 cm and has a slender, elongate, pale body with long, confluent dorsal and anal fins and a pointed head. As a nocturnal bottom-dweller it lies partly buried in the sand by day and hunts small crustaceans and worms by night. The fish is harmless to humans.

Veelgestelde vragen

Hoe herken je de Robins naaldvis?

De Robins naaldvis heeft een langgerekt, palingachtig lichaam en is overwegend zilvergrijs.

Waar leeft de Robins naaldvis?

De Robins naaldvis leeft in zout water (zee) en houdt zich vooral op bij zand- of slibbodem. North America: USA

Hoe groot wordt de Robins naaldvis?

De Robins naaldvis wordt maximaal ongeveer 25 cm lang.

Is de Robins naaldvis gevaarlijk voor mensen?

Nee, de Robins naaldvis is onschadelijk voor mensen. Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus.

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →

Alle gegevens

Identificatie

Nederlandse naam
Robins naaldvis bron
Engelse naam
Robins' cuskeel bron
Wetenschappelijke naam
Ophidion robinsi
Familie
Ophidiidae
Andere EN-namen
Colonial cusk-eel bron

Uiterlijk

Max. lengte (cm)
25 afgeleid
Lichaamsvorm
Langgerekt (paling-achtig) bron
Dominante kleur
Zilver/grijs afgeleid
Kleuren
Zilvergrijs afgeleid
Staartvorm
Rond afgeleid

Leefomgeving & verspreiding

Watertype
Zoutwater bron
Bodemtype
Zand/slibbodem bron
Min. diepte (m)
12.0 geverifieerd
Max. diepte (m)
45.0 geverifieerd
Natuurlijk verspreidingsgebied
North America: USA bron
Verspreiding (detail)
Zoutwater - North America: USA afgeleid
Geïntroduceerd
Geen wijdverbreide introducties buiten het natuurlijke verspreidingsgebied bekend. afgeleid
Herkomst
Inheems afgeleid

Gedrag & biologie

Territoriaal
Nee afgeleid
Dagritme
Nachtactief bron
Voortplanting
Aparte geslachten afgeleid
Geslachtsverschil
Nee afgeleid
Seizoen
Jaarrond aanwezig in het leefgebied; geen uitgesproken seizoensgebondenheid bekend. afgeleid

Voor de visser

Regelgeving
Controleer voor vangst, behoud of handel altijd de geldende lokale en nationale visserijregels (minimummaten, gesloten seizoenen en vangstlimieten) en de internationale beschermingsstatus (CITES en IUCN-Rode Lijst) van deze soort. afgeleid
Regelgeving bron
FishBase ↗ afgeleid

Veiligheid

Gevaar
Onschadelijk geverifieerd
EHBO
Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus. geverifieerd

Status & bronnen

Bronnen
FishBase via GBIF (DwC-A), CC-BY-NC 4.0

Zelfde geslacht Ophidion

Meer uit de familie Ophidiidae

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →