Home · Nemipteridae · Inkeepvin-draadstaartbrasem
Inkeepvin-draadstaartbrasem (Nemipterus peronii) — Nemipteridae

Inkeepvin-draadstaartbrasem

Nemipterus peronii
Familie: Nemipteridae · Notched butterfly bream
LC · Niet bedreigd

De Inkeepvin-draadstaartbrasem (Nemipterus peronii) is een brakwatervis uit de familie Nemipteridae die tot 29 cm groot wordt.

Lengte
29 cm
Watertype
Brak
Diepte
17.0–100.0 m
Dieet
Carnivoor
Gedrag
Kleine groepen
Vorm
Torpedovormig
Bodem
Zand/slibbodem
Gevaar
Onschadelijk
Verspreiding
Indo-westelijke Stille Oceaan; zand- en modderbodems van kustwateren.
Eetbaarheid
Regelmatig gegeten

Beschrijving

De inkeepvin-draadstaartbrasem is een rifvis uit de familie der draadstaartbrasems (Nemipteridae) uit de Indo-westelijke Stille Oceaan. De soort wordt ongeveer 29 cm lang en heeft een gestroomlijnd, roze tot zilverachtig lichaam met gelige tinten; de bovenste staartlob loopt vaak in een korte draad uit. Ze leeft op zand- en modderbodems van kustwateren en vormt kleine groepen. Als bodemroofvis voedt ze zich met vissen, kreeftachtigen, weekdieren en borstelwormen. De inkeepvin-draadstaartbrasem is een belangrijke commerciële vis die veel met sleepnetten wordt gevangen. Ze is ongevaarlijk voor mensen.

The notchedfin threadfin bream is a reef fish of the threadfin bream family (Nemipteridae) from the Indo-West Pacific. The species grows to about 29 cm and has a streamlined, pink to silvery body with yellowish tints; the upper tail lobe often extends into a short filament. It lives on sand and mud bottoms of coastal waters and forms small groups. As a bottom predator it feeds on fishes, crustaceans, molluscs and polychaete worms. The notchedfin threadfin bream is an important commercial fish frequently taken by trawling. It is harmless to humans.

Veelgestelde vragen

Hoe herken je de Inkeepvin-draadstaartbrasem?

De Inkeepvin-draadstaartbrasem heeft een torpedovormig lichaam, is overwegend rozepaars en heeft als patroon egaal. Bovenste staartlob loopt vaak in een korte draad uit; commerciële sleepnetvis.

Waar leeft de Inkeepvin-draadstaartbrasem?

De Inkeepvin-draadstaartbrasem leeft in brak water en houdt zich vooral op bij zand- of slibbodem. Indo-westelijke Stille Oceaan; zand- en modderbodems van kustwateren.

Hoe groot wordt de Inkeepvin-draadstaartbrasem?

De Inkeepvin-draadstaartbrasem wordt maximaal ongeveer 29 cm lang. Gemiddeld is de soort rond de 17 cm.

Is de Inkeepvin-draadstaartbrasem gevaarlijk voor mensen?

Nee, de Inkeepvin-draadstaartbrasem is onschadelijk voor mensen. Niet nodig: deze soort is ongevaarlijk voor mensen.

Is de Inkeepvin-draadstaartbrasem eetbaar?

Ja, de Inkeepvin-draadstaartbrasem wordt regelmatig gegeten.

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →

Alle gegevens

Identificatie

Nederlandse naam
Inkeepvin-draadstaartbrasem bron
Engelse naam
Notched butterfly bream geverifieerd
Wetenschappelijke naam
Nemipterus peronii
Familie
Nemipteridae
Andere EN-namen
Notched butterfly-bream; Notched threadfin; Notched threadfin bream; Notched threadfin-bream geverifieerd

Uiterlijk

Grootteklasse
M geverifieerd
Max. lengte (cm)
29.0 geverifieerd
Gem. lengte (cm)
17.0 geverifieerd
Lichaamsvorm
Torpedovormig bron
Dominante kleur
Roze/paars afgeleid
Kleuren
Roze/paars; Zilver/grijs; Geel/goud afgeleid
Patroon
Egaal afgeleid
Staartvorm
Gevorkt afgeleid
Bekstand
Terminaal afgeleid
Lippen
Dun afgeleid
Baarddraden
Nee bron
Rugvinnen
Eén continue afgeleid
Rugstekels
Ja bron

Leefomgeving & verspreiding

Watertype
Brak bron
Bodemtype
Zand/slibbodem bron
Min. diepte (m)
17.0 geverifieerd
Max. diepte (m)
100.0 geverifieerd
Natuurlijk verspreidingsgebied
Indo-westelijke Stille Oceaan; zand- en modderbodems van kustwateren. afgeleid
Verspreiding (detail)
Indo-westelijke Stille Oceaan - Oost-Afrika tot Japan en Australië; kustwateren afgeleid
Geïntroduceerd
Geen bekende introducties. bron
Herkomst
Inheems bron

Gedrag & biologie

Dieet
Carnivoor bron
Dieet (detail)
Vissen, kreeftachtigen, weekdieren en borstelwormen bron
Sociaal gedrag
Kleine groepen afgeleid
Territoriaal
Nee afgeleid
Voortplanting
Aparte geslachten bron
Geslachtsverschil
Nee afgeleid
Seizoen
Jaarrond aanwezig in het leefgebied; geen uitgesproken seizoensgebondenheid bekend. afgeleid
Bijzondere kenmerken
Bovenste staartlob loopt vaak in een korte draad uit; commerciële sleepnetvis. bron

Voor de visser

Eetbaarheid
Regelmatig gegeten bron
Visserstechniek
Bodemvissen met natuurlijk aas (worm, garnaal of vis) op of vlak boven de bodem. afgeleid
Regelgeving
Controleer voor vangst, behoud of handel altijd de geldende lokale en nationale visserijregels (minimummaten, gesloten seizoenen en vangstlimieten) en de internationale beschermingsstatus (CITES en IUCN-Rode Lijst) van deze soort. afgeleid
Regelgeving bron
FishBase ↗ afgeleid

Veiligheid

Gevaar
Onschadelijk bron
EHBO
Niet nodig: deze soort is ongevaarlijk voor mensen. bron

Status & bronnen

Bronnen
FishBase via GBIF (DwC-A), CC-BY-NC 4.0

Zelfde geslacht Nemipterus

Meer uit de familie Nemipteridae

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →