Violette soldatenvis
De Violette soldatenvis (Myripristis violacea) is een zoutwatervis uit de familie Holocentridae die tot 35 cm groot wordt.
Beschrijving
De violette soldatenvis is een soldatenvis (Holocentridae) uit de Indo-westelijke Stille Oceaan. De soort heeft een zilverachtig lichaam met een violette glans en donker afgezoomde schubben die een ruitvormig patroon vormen, en grote ogen voor het nachtleven. Ze komt voor in lagunes, kanalen en halfbeschutte zeewaartse riffen die rijk zijn aan koraal, vaak nabij vertakte koralen. 's Nachts jaagt ze op dierlijk plankton. Anders dan de verwante eekhoornvissen mist ze een sterke giftige kieuwdekselstekel. De soort is ongevaarlijk voor mensen.
The lattice soldierfish is a soldierfish (Holocentridae) from the Indo-West Pacific. The species has a silvery body with a violet sheen and dark-edged scales forming a lattice pattern, and large eyes for nocturnal life. It occurs in lagoons, channels and semi-protected seaward reefs rich in coral, often near branching corals. At night it hunts zooplankton. Unlike the related squirrelfishes it lacks a strong venomous gill-cover spine. The species is harmless to humans.
Veelgestelde vragen
Hoe herken je de Violette soldatenvis?
De Violette soldatenvis heeft een torpedovormig lichaam, is overwegend zilvergrijs en heeft als patroon egaal. Violette glans en ruitvormig schubpatroon; nachtactieve planktoneter zonder giftige stekel.
Waar leeft de Violette soldatenvis?
De Violette soldatenvis leeft in zout water (zee) en houdt zich vooral op bij steen of rots. Indo-westelijke Stille Oceaan; koraalrijke lagunes en zeewaartse riffen.
Hoe groot wordt de Violette soldatenvis?
De Violette soldatenvis wordt maximaal ongeveer 35 cm lang. Gemiddeld is de soort rond de 18 cm.
Is de Violette soldatenvis gevaarlijk voor mensen?
Nee, de Violette soldatenvis is onschadelijk voor mensen. Niet nodig: deze soort is ongevaarlijk voor mensen.
Is de Violette soldatenvis eetbaar?
De Violette soldatenvis wordt zelden gegeten.
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.
Alle gegevens
Identificatie
Uiterlijk
Leefomgeving & verspreiding
Gedrag & biologie
Voor de visser
Veiligheid
Status & bronnen
Zelfde geslacht Myripristis
Meer uit de familie Holocentridae
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.