Home · Atherinopsidae · Gilberts koornaarvis
Gilberts koornaarvis (Membras gilberti) — Atherinopsidae

Gilberts koornaarvis

Membras gilberti
Familie: Atherinopsidae · Rough silverside

De Gilberts koornaarvis (Membras gilberti) is een zoutwatervis uit de familie Atherinopsidae die tot 20 cm groot wordt.

Lengte
20 cm
Watertype
Zoutwater
Gedrag
Scholenvis
Vorm
Langgerekt (paling-achtig)
Bodem
Vrij water
Gevaar
Onschadelijk
Verspreiding
North America: Colombia, Costa Rica, Ecuador, El Salvador, Honduras, Nicaragua e.a.

Beschrijving

De koornaarvis van Gilbert is een koornaarvis (Atherinopsidae) uit ondiep kust- en estuariumwater van de westelijke Atlantische Oceaan. De soort wordt ongeveer 10 cm lang en heeft een slank, halfdoorschijnend, zilverig lichaam met een glanzende zilveren lengteband, een licht ruwe huid en grote ogen. Als scholend visje zwemt zij in grote groepen nabij het oppervlak van baaien en stranden en hapt naar klein dierlijk plankton. De vis is voor de mens ongevaarlijk.

Gilbert's silverside is a New World silverside (Atherinopsidae) from shallow coastal and estuarine water of the western Atlantic. The species grows to about 10 cm and has a slender, semi-translucent, silvery body with a shiny silver flank band, a slightly rough skin and large eyes. As a schooling fish it swims in large groups near the surface of bays and beaches and snaps at small zooplankton. The fish is harmless to humans.

Veelgestelde vragen

Hoe herken je de Gilberts koornaarvis?

De Gilberts koornaarvis heeft een langgerekt, palingachtig lichaam en is overwegend zilvergrijs.

Waar leeft de Gilberts koornaarvis?

De Gilberts koornaarvis leeft in zout water (zee) en houdt zich vooral op bij open, vrij water. North America: Colombia, Costa Rica, Ecuador, El Salvador, Honduras, Nicaragua e.a.

Hoe groot wordt de Gilberts koornaarvis?

De Gilberts koornaarvis wordt maximaal ongeveer 20 cm lang. Gemiddeld is de soort rond de 18 cm.

Is de Gilberts koornaarvis gevaarlijk voor mensen?

Nee, de Gilberts koornaarvis is onschadelijk voor mensen. Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus.

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →

Alle gegevens

Identificatie

Nederlandse naam
Gilberts koornaarvis bron
Engelse naam
Rough silverside bron
Wetenschappelijke naam
Membras gilberti
Familie
Atherinopsidae
Andere EN-namen
Landia silverside geverifieerd

Uiterlijk

Grootteklasse
M geverifieerd
Max. lengte (cm)
20.0 geverifieerd
Gem. lengte (cm)
18.0 geverifieerd
Lichaamsvorm
Langgerekt (paling-achtig) bron
Dominante kleur
Zilver/grijs bron
Kleuren
Zilvergrijs afgeleid
Staartvorm
Gevorkt afgeleid

Leefomgeving & verspreiding

Watertype
Zoutwater bron
Bodemtype
Vrij water bron
Natuurlijk verspreidingsgebied
North America: Colombia, Costa Rica, Ecuador, El Salvador, Honduras, Nicaragua e.a. bron
Verspreiding (detail)
Zoutwater - North America: Colombia, Costa Rica, Ecuador, El Salvador, Honduras, Nicaragua e.a. afgeleid
Geïntroduceerd
Geen wijdverbreide introducties buiten het natuurlijke verspreidingsgebied bekend. afgeleid
Herkomst
Inheems afgeleid

Gedrag & biologie

Sociaal gedrag
Scholenvis bron
Territoriaal
Nee afgeleid
Voortplanting
Aparte geslachten afgeleid
Geslachtsverschil
Nee afgeleid
Seizoen
Jaarrond aanwezig in het leefgebied; geen uitgesproken seizoensgebondenheid bekend. afgeleid

Voor de visser

Visserstechniek
Te vangen met natuurlijk aas of kunstaas, afgestemd op de grootte en het leefgebied van de soort. afgeleid
Regelgeving
Controleer voor vangst, behoud of handel altijd de geldende lokale en nationale visserijregels (minimummaten, gesloten seizoenen en vangstlimieten) en de internationale beschermingsstatus (CITES en IUCN-Rode Lijst) van deze soort. afgeleid
Regelgeving bron
FishBase ↗ afgeleid

Veiligheid

Gevaar
Onschadelijk geverifieerd
EHBO
Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus. geverifieerd

Status & bronnen

Bronnen
FishBase via GBIF (DwC-A), CC-BY-NC 4.0

Zelfde geslacht Membras

Meer uit de familie Atherinopsidae

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →