Home · Loricariidae · Parnaiba-hangmeerval
Parnaiba-hangmeerval (Loricaria parnahybae) — Loricariidae

Parnaiba-hangmeerval

Loricaria parnahybae
Familie: Loricariidae · Whiptail catfish
LC · Niet bedreigd

De Parnaiba-hangmeerval (Loricaria parnahybae) is een zoetwatervis uit de familie Loricariidae die tot 16 cm groot wordt.

Lengte
16 cm
Watertype
Zoetwater
Dieet
Omnivoor
Gedrag
Kleine groepen
Dagritme
Nachtactief
Vorm
Langgerekt (paling-achtig)
Bodem
Zand/slibbodem
Gevaar
Onschadelijk
Verspreiding
Noordoostelijk Brazilie, op zandbodems van rivieren in het Parnaiba-stroomgebied.
Eetbaarheid
Niet gegeten

Beschrijving

Loricaria parnahybae is een gepantserde zuigmeerval (familie Loricariidae) uit het noordoosten van Brazilie. De soort wordt ongeveer 16 cm lang en heeft een langgerekt, afgeplat lichaam dat naar achteren uitloopt in een dunne zweepstaart en bedekt is met benige plaatjes. Met de zuigvormige onderbek schraapt hij aangroeisel van de bodem en zet hij zich vast in de stroming. Hij leeft op zandbodems van rivieren in het Parnaiba-stroomgebied en voedt zich met algen, aufwuchs en detritus. De soort is onschadelijk voor mensen en heeft door de geringe grootte geen visserijbelang.

Loricaria parnahybae is an armoured suckermouth catfish (family Loricariidae) of north-eastern Brazil. The species reaches about 16 cm and has an elongate, flattened body tapering into a thin whip-like tail and covered with bony plates. With its sucker-like lower mouth it scrapes growth from the bottom and anchors against the current. It lives on sandy bottoms of rivers in the Parnaiba drainage and feeds on algae, aufwuchs and detritus. The species is harmless to humans and, because of its small size, of no fishery value.

Veelgestelde vragen

Hoe herken je de Parnaiba-hangmeerval?

De Parnaiba-hangmeerval heeft een langgerekt, palingachtig lichaam, is overwegend bruin en heeft als patroon marmering. Gepantserde zuigmeerval met langgerekt lichaam en zweepstaart; leeft op zandbodems.

Waar leeft de Parnaiba-hangmeerval?

De Parnaiba-hangmeerval leeft in zoet water en houdt zich vooral op bij zand- of slibbodem. Noordoostelijk Brazilie, op zandbodems van rivieren in het Parnaiba-stroomgebied.

Hoe groot wordt de Parnaiba-hangmeerval?

De Parnaiba-hangmeerval wordt maximaal ongeveer 16 cm lang.

Is de Parnaiba-hangmeerval gevaarlijk voor mensen?

Nee, de Parnaiba-hangmeerval is onschadelijk voor mensen. Niet nodig: deze soort is ongevaarlijk voor mensen.

Is de Parnaiba-hangmeerval eetbaar?

De Parnaiba-hangmeerval wordt doorgaans niet gegeten.

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →

Alle gegevens

Identificatie

Nederlandse naam
Parnaiba-hangmeerval bron
Engelse naam
Whiptail catfish bron
Wetenschappelijke naam
Loricaria parnahybae
Familie
Loricariidae

Uiterlijk

Grootteklasse
M geverifieerd
Max. lengte (cm)
16.0 geverifieerd
Lichaamsvorm
Langgerekt (paling-achtig) bron
Dominante kleur
Bruin afgeleid
Kleuren
Bruin; Zilver/grijs afgeleid
Patroon
Marmering afgeleid
Staartvorm
Gevorkt afgeleid
Bekstand
Naar beneden afgeleid
Lippen
Dik/vlezig afgeleid
Baarddraden
Ja bron
Rugvinnen
Eén continue afgeleid
Rugstekels
Nee bron

Leefomgeving & verspreiding

Watertype
Zoetwater bron
Bodemtype
Zand/slibbodem bron
Natuurlijk verspreidingsgebied
Noordoostelijk Brazilie, op zandbodems van rivieren in het Parnaiba-stroomgebied. afgeleid
Verspreiding (detail)
Zoetwater van Zuid-Amerika - Brazilie (Parnaiba-bekken) afgeleid
Geïntroduceerd
Geen bekende introducties. bron
Herkomst
Inheems bron

Gedrag & biologie

Dieet
Omnivoor bron
Dieet (detail)
Algen, aufwuchs en detritus van de bodem bron
Sociaal gedrag
Kleine groepen afgeleid
Territoriaal
Nee afgeleid
Dagritme
Nachtactief afgeleid
Voortplanting
Aparte geslachten bron
Geslachtsverschil
Nee afgeleid
Seizoen
Jaarrond aanwezig in het leefgebied; geen uitgesproken seizoensgebondenheid bekend. afgeleid
Bijzondere kenmerken
Gepantserde zuigmeerval met langgerekt lichaam en zweepstaart; leeft op zandbodems. bron

Voor de visser

Eetbaarheid
Niet gegeten bron
Visserstechniek
Bodemvissen met natuurlijk aas (worm, garnaal of vis) op of vlak boven de bodem. afgeleid
Regelgeving
Controleer voor vangst, behoud of handel altijd de geldende lokale en nationale visserijregels (minimummaten, gesloten seizoenen en vangstlimieten) en de internationale beschermingsstatus (CITES en IUCN-Rode Lijst) van deze soort. afgeleid
Regelgeving bron
FishBase ↗ afgeleid

Veiligheid

Gevaar
Onschadelijk bron
EHBO
Niet nodig: deze soort is ongevaarlijk voor mensen. bron

Status & bronnen

Bronnen
FishBase via GBIF (DwC-A), CC-BY-NC 4.0

Zelfde geslacht Loricaria

Meer uit de familie Loricariidae

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →