Marmer-papegaaivis
De Marmer-papegaaivis (Leptoscarus vaigiensis) is een zoutwatervis uit de familie Scaridae die tot 35 cm groot wordt.
Beschrijving
De marmer-papegaaivis is een papegaaivis uit de familie Scaridae uit de Indo-Pacifische regio. De soort wordt ongeveer 35 cm lang en heeft een groenig tot bruinig gemarmerd lichaam dat haar goed tussen vegetatie camoufleert. Ze bewoont beschutte baaien, havens en lagunes met zeegrasvelden en dichte algenbedden. Met een papegaaisnavelachtig gebit graast ze zeegras en algen. Bijzonder is dat deze soort, anders dan de meeste papegaaivissen, niet van geslacht verandert: mannetjes en vrouwtjes zijn aparte geslachten zonder kleurwisseling. De marmer-papegaaivis is plaatselijk een consumptievis en is ongevaarlijk voor mensen.
The marbled parrotfish is a parrotfish of the family Scaridae from the Indo-Pacific. The species grows to about 35 cm and has a greenish to brownish mottled body that camouflages it well among vegetation. It inhabits sheltered bays, harbours and lagoons with seagrass beds and dense algal beds. With a parrot-beak-like dentition it grazes seagrass and algae. Notably this species, unlike most parrotfishes, does not change sex: males and females are separate sexes without colour change. The marbled parrotfish is a local food fish and is harmless to humans.
Veelgestelde vragen
Hoe herken je de Marmer-papegaaivis?
De Marmer-papegaaivis heeft een torpedovormig lichaam, is overwegend groen en heeft als patroon marmering. Gemarmerd zeegrasbewoner; anders dan de meeste papegaaivissen verandert ze niet van geslacht.
Waar leeft de Marmer-papegaaivis?
De Marmer-papegaaivis leeft in zout water (zee) en houdt zich vooral op bij steen of rots. Indo-Pacifische regio; beschutte baaien en lagunes met zeegras en algen.
Hoe groot wordt de Marmer-papegaaivis?
De Marmer-papegaaivis wordt maximaal ongeveer 35 cm lang.
Is de Marmer-papegaaivis gevaarlijk voor mensen?
Nee, de Marmer-papegaaivis is onschadelijk voor mensen. Niet nodig: deze soort is ongevaarlijk voor mensen.
Is de Marmer-papegaaivis eetbaar?
Ja, de Marmer-papegaaivis wordt regelmatig gegeten.
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.
Alle gegevens
Identificatie
Uiterlijk
Leefomgeving & verspreiding
Gedrag & biologie
Voor de visser
Veiligheid
Status & bronnen
Meer uit de familie Scaridae
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.