Zwartvlek-diklipvis
De Zwartvlek-diklipvis (Hemigymnus melapterus) is een zoutwatervis uit de familie Labridae die tot 40 cm groot wordt.
Beschrijving
De zwartvlek-diklipvis is een forse lipvis uit de familie Labridae uit de Indo-Pacifische regio. De soort wordt ongeveer 40 cm lang en heeft opvallend dikke lippen en een tweekleurig lichaam: de voorhelft is licht en de achterhelft donker, met bij jonge dieren een gele staart. Ze bewoort subtidale rifplaten en lagune- en zeewaartse riffen; jongen leven inshore. Met de dikke lippen en krachtige kaken neemt ze happen zand op waaruit ze kleine ongewervelden zoals kreeftachtigen, weekdieren en wormen zeeft. Zoals veel lipvissen verandert ze tijdens het leven van geslacht, van vrouwtje naar mannetje. De soort is ongevaarlijk voor mensen.
The blackeye thicklip is a robust wrasse of the family Labridae from the Indo-Pacific. The species grows to about 40 cm and has conspicuously thick lips and a two-coloured body: the front half pale and the rear half dark, with a yellow tail in juveniles. It inhabits subtidal reef flats and lagoon and seaward reefs; juveniles live inshore. With its thick lips and powerful jaws it takes mouthfuls of sand from which it sifts small invertebrates such as crustaceans, molluscs and worms. Like many wrasses it changes sex during life, from female to male. The species is harmless to humans.
Veelgestelde vragen
Hoe herken je de Zwartvlek-diklipvis?
De Zwartvlek-diklipvis heeft een torpedovormig lichaam, is overwegend bruin en heeft als patroon egaal. Dikke lippen en een tweekleurig (voor licht, achter donker) lichaam; zeeft zand naar ongewervelden.
Waar leeft de Zwartvlek-diklipvis?
De Zwartvlek-diklipvis leeft in zout water (zee) en houdt zich vooral op bij steen of rots. Indo-Pacifische regio; subtidale rifplaten en lagune- en zeewaartse riffen.
Hoe groot wordt de Zwartvlek-diklipvis?
De Zwartvlek-diklipvis wordt maximaal ongeveer 40 cm lang.
Is de Zwartvlek-diklipvis gevaarlijk voor mensen?
Nee, de Zwartvlek-diklipvis is onschadelijk voor mensen. Niet nodig: deze soort is ongevaarlijk voor mensen.
Is de Zwartvlek-diklipvis eetbaar?
De Zwartvlek-diklipvis wordt zelden gegeten.
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.
Alle gegevens
Identificatie
Uiterlijk
Leefomgeving & verspreiding
Gedrag & biologie
Voor de visser
Veiligheid
Status & bronnen
Zelfde geslacht Hemigymnus
Meer uit de familie Labridae
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.