Home · Acestrorhynchidae · Steindachners bijttetra
Steindachners bijttetra (Gnathocharax steindachneri) — Acestrorhynchidae

Steindachners bijttetra

Gnathocharax steindachneri
Familie: Acestrorhynchidae · Steindachner's tetra
LC · Niet bedreigd

De Steindachners bijttetra (Gnathocharax steindachneri) is een zoetwatervis uit de familie Acestrorhynchidae die tot 5 cm groot wordt.

Lengte
5 cm
Watertype
Zoetwater
Dieet
Carnivoor
Gedrag
Grote groepen
Vorm
Torpedovormig
Bodem
Vrij water
Gevaar
Onschadelijk
Verspreiding
Zuid-Amerika; bovenste waterlagen van beken en rivieren.
Eetbaarheid
Niet gegeten

Beschrijving

Steindachners bijttetra is een snoekzalmachtige (Acestrorhynchidae) uit Zuid-Amerika. De soort is klein, slank en doorschijnend zilverachtig met een naar boven gerichte bek vol fijne tandjes. Ze leeft in de bovenste waterlagen van rustige beken en rivieren, vaak tussen overhangende begroeiing. Als kleine roofvis hapt ze insecten van het oppervlak en klein dierlijk plankton. Ze is een prooivis voor grotere soorten. De soort is ongevaarlijk voor mensen.

Steindachner's tetra is a pike-characin relative (Acestrorhynchidae) from South America. The species is small, slender and translucent-silvery with an upward-pointing mouth full of fine teeth. It lives in the upper water layers of quiet streams and rivers, often among overhanging vegetation. As a small predator it snaps insects from the surface and small zooplankton. It is a prey fish for larger species. The species is harmless to humans.

Veelgestelde vragen

Hoe herken je de Steindachners bijttetra?

De Steindachners bijttetra heeft een torpedovormig lichaam, is overwegend zilvergrijs en heeft als patroon egaal. Doorschijnend oppervlaktetetraatje met opwaartse, fijn betande bek.

Waar leeft de Steindachners bijttetra?

De Steindachners bijttetra leeft in zoet water en houdt zich vooral op bij open, vrij water. Zuid-Amerika; bovenste waterlagen van beken en rivieren.

Hoe groot wordt de Steindachners bijttetra?

De Steindachners bijttetra wordt maximaal ongeveer 5 cm lang.

Is de Steindachners bijttetra gevaarlijk voor mensen?

Nee, de Steindachners bijttetra is onschadelijk voor mensen. Niet nodig: deze soort is ongevaarlijk voor mensen.

Is de Steindachners bijttetra eetbaar?

De Steindachners bijttetra wordt doorgaans niet gegeten.

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →

Alle gegevens

Identificatie

Nederlandse naam
Steindachners bijttetra bron
Engelse naam
Steindachner's tetra bron
Wetenschappelijke naam
Gnathocharax steindachneri
Familie
Acestrorhynchidae

Uiterlijk

Grootteklasse
S geverifieerd
Max. lengte (cm)
5.0 geverifieerd
Lichaamsvorm
Torpedovormig bron
Dominante kleur
Zilver/grijs afgeleid
Kleuren
Zilver/grijs afgeleid
Patroon
Egaal afgeleid
Staartvorm
Gevorkt afgeleid
Bekstand
Naar boven afgeleid
Lippen
Dun afgeleid
Baarddraden
Nee bron
Rugvinnen
Twee gescheiden afgeleid
Rugstekels
Nee bron

Leefomgeving & verspreiding

Watertype
Zoetwater bron
Bodemtype
Vrij water bron
Natuurlijk verspreidingsgebied
Zuid-Amerika; bovenste waterlagen van beken en rivieren. afgeleid
Verspreiding (detail)
Zoetwater van Zuid-Amerika - Amazone- en Orinocobekken; bovenste waterlagen van rustige beken en rivieren afgeleid
Geïntroduceerd
Geen bekende introducties. bron
Herkomst
Inheems bron

Gedrag & biologie

Dieet
Carnivoor bron
Dieet (detail)
Insecten van het oppervlak en klein dierlijk plankton bron
Sociaal gedrag
Grote groepen afgeleid
Territoriaal
Nee afgeleid
Voortplanting
Aparte geslachten bron
Geslachtsverschil
Nee afgeleid
Seizoen
Jaarrond aanwezig in het leefgebied; geen uitgesproken seizoensgebondenheid bekend. afgeleid
Bijzondere kenmerken
Doorschijnend oppervlaktetetraatje met opwaartse, fijn betande bek. bron

Voor de visser

Eetbaarheid
Niet gegeten bron
Visserstechniek
Geen doelsoort voor de hengelsport; hooguit incidentele vangst of bruikbaar als aasvisje. afgeleid
Regelgeving
Controleer voor vangst, behoud of handel altijd de geldende lokale en nationale visserijregels (minimummaten, gesloten seizoenen en vangstlimieten) en de internationale beschermingsstatus (CITES en IUCN-Rode Lijst) van deze soort. afgeleid
Regelgeving bron
FishBase ↗ afgeleid

Veiligheid

Gevaar
Onschadelijk bron
EHBO
Niet nodig: deze soort is ongevaarlijk voor mensen. bron

Status & bronnen

Bronnen
FishBase via GBIF (DwC-A), CC-BY-NC 4.0

Meer uit de familie Acestrorhynchidae

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →