Home · Blenniidae · Komische slijmvis
Komische slijmvis (Ecsenius opsifrontalis) — Blenniidae

Komische slijmvis

Ecsenius opsifrontalis
Familie: Blenniidae · Comical blenny

De Komische slijmvis (Ecsenius opsifrontalis) is een zoutwatervis uit de familie Blenniidae die tot 5 cm groot wordt.

Lengte
5 cm
Watertype
Zoutwater
Dieet
Omnivoor
Vorm
Langgerekt (paling-achtig)
Bodem
Steen of rots
Gevaar
Onschadelijk
Verspreiding
Oceania: Fiji, Kiribati, Guam, North. Marianas, US Minor Is., Micronesia e.a.
Eetbaarheid
Regelmatig gegeten

Beschrijving

De Komische slijmvis is een kleine kamtand-slijmvis (Blenniidae) uit de westelijke Stille Oceaan. De soort wordt ongeveer 5 cm lang en heeft een gestrekt, schubloos lichaam met een stompe kop. Zij heeft grote, hoog geplaatste ogen die haar een komische aanblik geven. Als bodembewoner zit zij op koraal- en rotsriffen, schuilt in lege wormkokers en raspt met kamvormige tanden algen en aanwas. De vis is voor de mens ongevaarlijk.

The Comical blenny is a small combtooth blenny (Blenniidae) from the western Pacific. The species grows to about 5 cm and has an elongate, scaleless body with a blunt head. It has large, high-set eyes that give it a comical appearance. As a bottom-dweller it perches on coral and rocky reefs, shelters in empty worm tubes and rasps algae and growth with comb-like teeth. The fish is harmless to humans.

Veelgestelde vragen

Hoe herken je de Komische slijmvis?

De Komische slijmvis heeft een langgerekt, palingachtig lichaam en is overwegend bruin.

Waar leeft de Komische slijmvis?

De Komische slijmvis leeft in zout water (zee) en houdt zich vooral op bij steen of rots. Oceania: Fiji, Kiribati, Guam, North. Marianas, US Minor Is., Micronesia e.a.

Hoe groot wordt de Komische slijmvis?

De Komische slijmvis wordt maximaal ongeveer 5 cm lang.

Is de Komische slijmvis gevaarlijk voor mensen?

Nee, de Komische slijmvis is onschadelijk voor mensen. Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus.

Is de Komische slijmvis eetbaar?

Ja, de Komische slijmvis wordt regelmatig gegeten.

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →

Alle gegevens

Identificatie

Nederlandse naam
Komische slijmvis bron
Engelse naam
Comical blenny bron
Wetenschappelijke naam
Ecsenius opsifrontalis
Familie
Blenniidae

Uiterlijk

Grootteklasse
S geverifieerd
Max. lengte (cm)
5.0 geverifieerd
Lichaamsvorm
Langgerekt (paling-achtig) bron
Dominante kleur
Bruin bron
Kleuren
Bruin afgeleid
Staartvorm
Rond afgeleid

Leefomgeving & verspreiding

Watertype
Zoutwater bron
Bodemtype
Steen of rots bron
Natuurlijk verspreidingsgebied
Oceania: Fiji, Kiribati, Guam, North. Marianas, US Minor Is., Micronesia e.a. bron
Verspreiding (detail)
Zoutwater - Oceania: Fiji, Kiribati, Guam, North. Marianas, US Minor Is., Micronesia e.a. afgeleid
Geïntroduceerd
Geen wijdverbreide introducties buiten het natuurlijke verspreidingsgebied bekend. afgeleid
Herkomst
Inheems afgeleid

Gedrag & biologie

Dieet
Omnivoor afgeleid
Dieet (detail)
Ongewervelden, algen en detritus afgeleid
Territoriaal
Ja afgeleid
Voortplanting
Aparte geslachten afgeleid
Geslachtsverschil
Nee afgeleid
Seizoen
Jaarrond aanwezig in het leefgebied; geen uitgesproken seizoensgebondenheid bekend. afgeleid

Voor de visser

Eetbaarheid
Regelmatig gegeten afgeleid
Visserstechniek
Klein van stuk en nauwelijks een hengelsportdoel; wordt vooral incidenteel of als aasvis gevangen. afgeleid
Regelgeving
Controleer voor vangst, behoud of handel altijd de geldende lokale en nationale visserijregels (minimummaten, gesloten seizoenen en vangstlimieten) en de internationale beschermingsstatus (CITES en IUCN-Rode Lijst) van deze soort. afgeleid
Regelgeving bron
FishBase ↗ afgeleid

Veiligheid

Gevaar
Onschadelijk geverifieerd
EHBO
Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus. geverifieerd

Status & bronnen

Bronnen
FishBase via GBIF (DwC-A), CC-BY-NC 4.0

Zelfde geslacht Ecsenius

Meer uit de familie Blenniidae

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →