Blauwstreep-zeenaald
De Blauwstreep-zeenaald (Doryrhamphus excisus) is een zoutwatervis uit de familie Syngnathidae die tot 7 cm groot wordt.
Beschrijving
De blauwstreep-zeenaald is een kleine zeenaald (familie Syngnathidae) uit het Indo-Pacifische gebied. De soort wordt ongeveer 7 cm lang en heeft een langgerekt, oranje lichaam met een opvallende blauwe lengtestreep en een buisvormige snuit. Ze is cryptisch en houdt zich op in spleten van rotsen en koraal en onder richels van lagune- en zeewaartse riffen. Het dieet bestaat uit klein dierlijk plankton en kleine kreeftachtigen; soms pikt ze parasieten van andere vissen. Zoals alle zeenaalden draagt het mannetje de eieren tot ze uitkomen. De soort is onschadelijk voor mensen.
The bluestripe pipefish is a small pipefish (family Syngnathidae) of the Indo-Pacific. The species reaches about 7 cm and has an elongate, orange body with a conspicuous blue lateral stripe and a tubular snout. It is cryptic and stays in crevices of rocks and coral and beneath ledges of lagoon and seaward reefs. Its diet consists of small zooplankton and small crustaceans; sometimes it picks parasites from other fishes. Like all pipefishes the male carries the eggs until they hatch. The species is harmless to humans.
Veelgestelde vragen
Hoe herken je de Blauwstreep-zeenaald?
De Blauwstreep-zeenaald heeft een slangachtig lichaam, is overwegend roodoranje en heeft als patroon horizontale strepen. Kleine zeenaald met een blauwe lengtestreep; poetst soms parasieten van andere vissen; mannetje draagt de eieren.
Waar leeft de Blauwstreep-zeenaald?
De Blauwstreep-zeenaald leeft in zout water (zee) en houdt zich vooral op bij steen of rots. Indo-Pacifisch, cryptisch in spleten van rotsen en koraal en onder richels van lagune- en zeewaartse riffen.
Hoe groot wordt de Blauwstreep-zeenaald?
De Blauwstreep-zeenaald wordt maximaal ongeveer 7 cm lang.
Is de Blauwstreep-zeenaald gevaarlijk voor mensen?
Nee, de Blauwstreep-zeenaald is onschadelijk voor mensen. Niet nodig: deze soort is ongevaarlijk voor mensen.
Is de Blauwstreep-zeenaald eetbaar?
De Blauwstreep-zeenaald wordt doorgaans niet gegeten.
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.
Alle gegevens
Identificatie
Uiterlijk
Leefomgeving & verspreiding
Gedrag & biologie
Voor de visser
Veiligheid
Status & bronnen
Zelfde geslacht Doryrhamphus
Meer uit de familie Syngnathidae
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.