Zweepstaart-lintvis
De Zweepstaart-lintvis (Desmodema lorum) is een zoutwatervis uit de familie Trachipteridae die tot 114 cm groot wordt.
Beschrijving
De zweepstaart-lintvis is een lintvis (Trachipteridae) uit de open oceaan. De soort heeft een sterk verlengd, zijdelings afgeplat, lintvormig, zilverachtig lichaam met een dunne, zweepachtig uitlopende staart. Het is een oceanische soort: volwassen dieren leven epipelagisch tot in de bovenste mesopelagische lagen, terwijl jongen zich vlak onder het oppervlak ophouden en oudere dieren vermoedelijk dieper trekken. Ze voedt zich met kleine vissen, inktvisjes en kreeftachtigen. De soort is ongevaarlijk voor mensen.
The whiptail ribbonfish is a ribbonfish (Trachipteridae) from the open ocean. The species has a strongly elongate, laterally compressed, ribbon-like, silvery body with a thin, whip-like trailing tail. It is an oceanic species: adults live epipelagically to the upper mesopelagic layers, while young stay just below the surface and older animals probably move deeper. It feeds on small fishes, squid and crustaceans. The species is harmless to humans.
Veelgestelde vragen
Hoe herken je de Zweepstaart-lintvis?
De Zweepstaart-lintvis heeft een langgerekt, palingachtig lichaam, is overwegend zilvergrijs en heeft als patroon egaal. Lintvormig lichaam met dunne, zweepachtige staart; oceanische soort met jongen aan het oppervlak.
Waar leeft de Zweepstaart-lintvis?
De Zweepstaart-lintvis leeft in zout water (zee) en houdt zich vooral op bij open, vrij water. Open oceaan; epipelagisch tot bovenste mesopelagiaal.
Hoe groot wordt de Zweepstaart-lintvis?
De Zweepstaart-lintvis wordt maximaal ongeveer 114 cm lang.
Is de Zweepstaart-lintvis gevaarlijk voor mensen?
Nee, de Zweepstaart-lintvis is onschadelijk voor mensen. Niet nodig: deze soort is ongevaarlijk voor mensen.
Is de Zweepstaart-lintvis eetbaar?
De Zweepstaart-lintvis wordt doorgaans niet gegeten.
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.
Alle gegevens
Identificatie
Uiterlijk
Leefomgeving & verspreiding
Gedrag & biologie
Voor de visser
Veiligheid
Status & bronnen
Zelfde geslacht Desmodema
Meer uit de familie Trachipteridae
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.