Afrikaanse tegelvis
De Afrikaanse tegelvis (Branchiostegus semifasciatus) is een zoutwatervis uit de familie Malacanthidae die tot 60 cm groot wordt.
Beschrijving
De Afrikaanse tegelvis is een langwerpige vis uit de familie Malacanthidae (tegelvissen) die tot ongeveer 60 cm wordt. Het stevige, geelgrijze lichaam heeft een hoge, wat steile kop en draagt gelige banden over de flank. Net als andere tegelvissen graaft ze holen en gangen in zachte bodems, waarin ze schuilt en die ze fel verdedigt. De soort leeft over zand- en slibbodems van het diepere continentaal plat langs de kust van West-Afrika. Vanuit de buurt van haar hol jaagt ze op kreeftachtigen, wormen, weekdieren en visjes van de bodem. Met haar smakelijke, stevige vlees is de Afrikaanse tegelvis een gewaardeerde commerciele en sportvis.
The zebra tilefish is an elongate fish of the family Malacanthidae (tilefishes) reaching about 60 cm. The sturdy, yellow-grey body has a high, somewhat steep head and bears yellowish bands along the flank. Like other tilefishes it digs burrows and tunnels in soft bottoms, in which it shelters and which it defends fiercely. The species lives over sand and mud bottoms of the deeper continental shelf along the West African coast. From near its burrow it hunts crustaceans, worms, molluscs and small fish on the bottom. With its tasty, firm flesh the zebra tilefish is a valued commercial and sport fish.
Veelgestelde vragen
Hoe herken je de Afrikaanse tegelvis?
De Afrikaanse tegelvis heeft een langgerekt, palingachtig lichaam, is overwegend geelgoud en heeft als patroon verticale strepen. Langwerpige tegelvis met een hoge kop en gelige flankbanden; graaft holen in zachte bodems van de diepere shelf.
Waar leeft de Afrikaanse tegelvis?
De Afrikaanse tegelvis leeft in zout water (zee) en houdt zich vooral op bij zand- of slibbodem. Oostelijke Atlantische Oceaan langs de kust van West-Afrika, over zand- en slibbodems van het diepere continentaal plat.
Hoe groot wordt de Afrikaanse tegelvis?
De Afrikaanse tegelvis wordt maximaal ongeveer 60 cm lang. Gemiddeld is de soort rond de 35 cm.
Is de Afrikaanse tegelvis gevaarlijk voor mensen?
Nee, de Afrikaanse tegelvis is onschadelijk voor mensen. Niet nodig: deze soort is ongevaarlijk voor mensen.
Is de Afrikaanse tegelvis eetbaar?
Ja, de Afrikaanse tegelvis is een zeer gewilde eetvis.
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.
Alle gegevens
Identificatie
Uiterlijk
Leefomgeving & verspreiding
Gedrag & biologie
Voor de visser
Veiligheid
Status & bronnen
Zelfde geslacht Branchiostegus
Meer uit de familie Malacanthidae
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.