Westkust-tong
De Westkust-tong (Austroglossus microlepis) is een zoutwatervis uit de familie Soleidae die tot 75 cm groot wordt.
Beschrijving
De westkust-tong is een tong uit het zuidoosten van de Atlantische Oceaan, langs de kust van noordelijk Namibie tot False Bay in Zuid-Afrika. De soort wordt ongeveer 75 cm lang en heeft het typische, sterk asymmetrische platvislichaam met beide ogen aan een zijde en een egaal bruine bovenzijde. Als bodembewoner leeft zij op zachte bodems tussen ongeveer 100 en 400 meter diepte en voedt zich met wormen, kreeftachtigen, weekdieren en kleine vissen. Zij is een commerciele platvis. Door onvoldoende gegevens beoordeelt de IUCN de soort als onzeker (DD).
The west coast sole is a sole from the southeast Atlantic, along the coast of northern Namibia to False Bay in South Africa. The species grows to about 75 cm and has the typical, strongly asymmetric flatfish body with both eyes on one side and a plain brown upper side. As a bottom-dweller it lives on soft bottoms between about 100 and 400 metres depth and feeds on worms, crustaceans, molluscs and small fish. It is a commercial flatfish. Owing to insufficient data the IUCN lists the species as Data Deficient (DD).
Veelgestelde vragen
Hoe herken je de Westkust-tong?
De Westkust-tong heeft een plat, schijfvormig lichaam, is overwegend bruin en heeft als patroon egaal. Asymmetrisch platvislichaam; commerciele diepwatertong
Waar leeft de Westkust-tong?
De Westkust-tong leeft in zout water (zee) en houdt zich vooral op bij zand- of slibbodem. Zuidoostelijke Atlantische Oceaan
Hoe groot wordt de Westkust-tong?
De Westkust-tong wordt maximaal ongeveer 75 cm lang.
Is de Westkust-tong gevaarlijk voor mensen?
Nee, de Westkust-tong is onschadelijk voor mensen. Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus.
Is de Westkust-tong eetbaar?
Ja, de Westkust-tong wordt regelmatig gegeten.
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.
Alle gegevens
Identificatie
Uiterlijk
Leefomgeving & verspreiding
Gedrag & biologie
Voor de visser
Veiligheid
Status & bronnen
Zelfde geslacht Austroglossus
Meer uit de familie Soleidae
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.