Home · Scombridae · Slanke tonijn
Slanke tonijn (Allothunnus fallai) — Scombridae

Slanke tonijn

Allothunnus fallai
Familie: Scombridae · Slender tuna

De Slanke tonijn (Allothunnus fallai) is een zoutwatervis uit de familie Scombridae die tot 105 cm groot wordt.

Lengte
105 cm
Watertype
Zoutwater
Diepte
0.0–20.0 m
Gedrag
Scholenvis
Dagritme
Dagactief
Vorm
Torpedovormig
Bodem
Vrij water
Gevaar
Onschadelijk
Verspreiding
Africa: Argentina, Australia, Brazil, Chile, Easter I., Amsterdam I. e.a.
Eetbaarheid
Regelmatig gegeten

Beschrijving

De slanke tonijn is een makreelachtige tonijn (Scombridae) uit de koele wateren van het zuidelijk halfrond, in een brede band rond de Zuidelijke Oceaan. De soort wordt ongeveer 1 meter lang en heeft een gestroomlijnd, torpedovormig, blauwzwart lichaam met een zilverige buik en kleine losse vinnetjes voor de halvemaanvormige staart. Als snelle scholende roofvis jaagt zij in open water op klein dierlijk plankton, vooral kreeftachtigen, en kleine vissen. De vis is voor de mens ongevaarlijk.

The slender tuna is a mackerel-like tuna (Scombridae) from the cool waters of the southern hemisphere, in a broad band around the Southern Ocean. The species grows to about 1 metre and has a streamlined, torpedo-shaped, blue-black body with a silvery belly and small separate finlets before the crescent-shaped tail. As a fast schooling predator it hunts small zooplankton, mainly crustaceans, and small fish in open water. The fish is harmless to humans.

Veelgestelde vragen

Hoe herken je de Slanke tonijn?

De Slanke tonijn heeft een torpedovormig lichaam en is overwegend blauw.

Waar leeft de Slanke tonijn?

De Slanke tonijn leeft in zout water (zee) en houdt zich vooral op bij open, vrij water. Africa: Argentina, Australia, Brazil, Chile, Easter I., Amsterdam I. e.a.

Hoe groot wordt de Slanke tonijn?

De Slanke tonijn wordt maximaal ongeveer 105 cm lang. Gemiddeld is de soort rond de 86 cm.

Is de Slanke tonijn gevaarlijk voor mensen?

Nee, de Slanke tonijn is onschadelijk voor mensen. Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus.

Is de Slanke tonijn eetbaar?

Ja, de Slanke tonijn wordt regelmatig gegeten.

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →

Alle gegevens

Identificatie

Nederlandse naam
Slanke tonijn bron
Engelse naam
Slender tuna bron
Wetenschappelijke naam
Allothunnus fallai
Familie
Scombridae
Andere EN-namen
Slender tuna geverifieerd

Uiterlijk

Grootteklasse
XL geverifieerd
Max. lengte (cm)
105.0 geverifieerd
Gem. lengte (cm)
86.0 geverifieerd
Lichaamsvorm
Torpedovormig bron
Dominante kleur
Blauw bron
Kleuren
Blauw afgeleid
Staartvorm
Halve maan afgeleid

Leefomgeving & verspreiding

Watertype
Zoutwater bron
Bodemtype
Vrij water bron
Min. diepte (m)
0.0 geverifieerd
Max. diepte (m)
20.0 geverifieerd
Natuurlijk verspreidingsgebied
Africa: Argentina, Australia, Brazil, Chile, Easter I., Amsterdam I. e.a. bron
Verspreiding (detail)
Zoutwater - Africa: Argentina, Australia, Brazil, Chile, Easter I., Amsterdam I. e.a. afgeleid
Geïntroduceerd
Geen wijdverbreide introducties buiten het natuurlijke verspreidingsgebied bekend. afgeleid
Herkomst
Inheems afgeleid

Gedrag & biologie

Sociaal gedrag
Scholenvis bron
Territoriaal
Nee afgeleid
Dagritme
Dagactief afgeleid
Voortplanting
Aparte geslachten afgeleid
Geslachtsverschil
Nee afgeleid
Seizoen
Jaarrond aanwezig in het leefgebied; geen uitgesproken seizoensgebondenheid bekend. afgeleid

Voor de visser

Eetbaarheid
Regelmatig gegeten afgeleid
Visserstechniek
Te vangen met natuurlijk aas of kunstaas, afgestemd op de grootte en het leefgebied van de soort. afgeleid
Regelgeving
Controleer voor vangst, behoud of handel altijd de geldende lokale en nationale visserijregels (minimummaten, gesloten seizoenen en vangstlimieten) en de internationale beschermingsstatus (CITES en IUCN-Rode Lijst) van deze soort. afgeleid
Regelgeving bron
FishBase ↗ afgeleid

Veiligheid

Gevaar
Onschadelijk geverifieerd
EHBO
Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus. geverifieerd

Status & bronnen

Bronnen
FishBase via GBIF (DwC-A), CC-BY-NC 4.0

Meer uit de familie Scombridae

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →